کد خبر : 448
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 3 سپتامبر 2020 - 23:19

پروبیوتیک

پروبیوتیک

پروبیوتیک – نام های دیگر: بیفیدوباکتریوم، لاکتوباسیلوس، اشرکی، آنتروکوکوس، ساکارومیسس پروبیوتیک از چه تشکیل شده است: پروبیوتیک، میکروارگانیسم های زنده طبیعی یافت شده در دستگاه گوارش هستند که، اگر در سطوح کافی حفظ شوند، گمان می شود، موجب حمایت سلامت روده و افزایش عملکرد دستگاه ایمنی می شوند. پروبیوتیک ها ماهیت باکتریایی دارند، بنابراین نام

پروبیوتیک – نام های دیگر: بیفیدوباکتریوم، لاکتوباسیلوس، اشرکی، آنتروکوکوس، ساکارومیسس

پروبیوتیک از چه تشکیل شده است: پروبیوتیک، میکروارگانیسم های زنده طبیعی یافت شده در دستگاه گوارش هستند که، اگر در سطوح کافی حفظ شوند، گمان می شود، موجب حمایت سلامت روده و افزایش عملکرد دستگاه ایمنی می شوند. پروبیوتیک ها ماهیت باکتریایی دارند، بنابراین نام مستعار آن ها از باکتری دوست و از لاکتوباسیلوس(باکتری اسید لاکتیک، LAB,L) یا خانواده بیفیدوباکتریوم(B.) سرچشمه گرفته است. بیش از ۵۰۰نوع گونه باکتری با اعمال مفید سلامت بی مانند وجود دارند که به مبارزه علیه رشد باکتری ها و مخمرهای مضر کمک می کنند. گونه های خانواده بیفیدوباکتریوم برای نزدیک به ۲۵درصد از تمامی باکتری های بدن به حساب می ایند و اساسا در روده بزرگ یافت میشوند؛ گونه های  LAB به طور معمول در روده کوچک یافت می شوند. پروبیوتیک ها را می توان به رژیم غذایی در مواد غذایی مانند ماست، فرآورده های بدست آمده از شیر و نوشیدنی ها اضافه کرد و همچنین می توان آن رابه شکل کپسول ، قرص و پودر شده مصرف کرد.

حقیقتی درباره مکمل: پروبیوتیک ها را نباید با پریبوتیک ها اشتباه گرفت که مجموعه ای از شکرها به نام ، فروکتوالیگوساکارید ها هستند و به عنوان سوخت برای باکتری های حاضر در دستگاه گوارش ارائه می شوند. محصولات حاوی پری و پروبیوتیک ها، اغلب به عنوان سین بیوتیک ها برچسب گذاری می شوند.

پروبیوتیک چگونه عمل می کند: کارکردهای سیستم ایمنی بعد از تمرینات شدید، سرکوب آنها را نشان داده است که ورزشکاران را بیشتر در معرض آسیب پذیری انقباض، عفونت های فوقانی دستگاه تنفسی و بیماری های دستگاه گوارشی قرار می دهد. کاهش وقوع این بیماری ها به عنوان ریکاوری کامل از هر جلسه ای از تمرین و مسابقه که زمان قابل توجهی طول می کشد و بنابراین می تواند به طور منفی بر عملکرد اثر بگذارد، یکی از بالاترین اولویت ها است. پروبیوتیک ها در روده ، جایی که بیش از ۷۰درصد دفاع ایمنی بدن جهت مبارزه علیه میکروب های مضر عمل می کند می توانند در عفونت شرکت و ممکن است حمایت تغذیه ای مضاعفی را ایجاد کرده، بنابراین به کاهش وقوع بیماری در طول تمرینات و مسابقات سنگین کمک کنند.

مزایای عملکردی: پروبیوتیک ها، ممکن است به سلامت کلی یک ورزشکار کمک کرده، به محافظت در برابر بیماری های دستگاه گوارشی و دستگاه تنفسی فوقانی و کاهش علائم انها یاری رسانند.پروبیوتیک

میزان معمول مصرف: قوی ترین مکمل های پروبیوتیک، محتوای بیشترین موجودات زنده خواهند بود، که بصورت میلیاردها موجودات زنده یا CFUs در هر بار مصرف بیان شده است؛ محصولات، حاوی دامنه ای از۲۵۰میلیون تا ۲۰میلیارد موجود زنده ایده ال برای منافع درمانی در نظر گرفته می شوند. هرگونه از باکتری یک مزیت سلامتی بی همتا با بیفیدوباکترویم که جهت مفید بودن برای سلامت دستگاه گوارشی به نظر می رسد و لا کتوباسیلوس که برای عملکرد ایمنی و سلامت دستگاه گوارشی مفید به نظر می رسد ، جهت اطمینان از عبور مطلوب باکتری از طریق معده، محصولات دارای پوشش روده ای را انتخاب کنید.

پروبیوتیک ها برای استفاده با حداقل عوارض جانبی گزارش شده ، بی خطر محسوب می شوند. با این حال، ورزشکاران مبتلا به آلرژی به شیر باید آگاه باشند که برخی محصولات پروبیوتیکی به خصوص انهای که با لاکتوباسیلوس یا بیفیدوباکتریوم ساخته می شوند، ممکن است محتوی مقدار ناچیزی پروتئین شیر باشند، بنابراین می توانند موجب بروز علائم آلرژیک شوند.

برخی شواهد جهت این پیشنهاد وجود دارد که پروبیوتیک های بیفیدوباکتریوم می توانند مقداری تسکین برای علائمی همچون شکم درد، نفخ و اسهال شایع در میان ورزشکاران مبتلا به سندروم روده ی تحریک پذیر را فراهم آورند(ریتچی و رومانوک ۲۰۱۲).

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.